OKULUMUZ

Okulumuz yazın serinliği, kışın ise temiz havası ile bilinen 250m rakımlı Yakacık’ta bulunmaktadır. Vatansever (eski spor caddesi) Caddesi üzerinde, Yakacık Doğa Kolejinin 100m ilerisindedir. Konumu itibariyle Yakacık, Soğanlık, Pendik, Üst Kartal, U.Mumcu, Velibaba, Dolayoba, Şeyhli ve Aydos bölgesinde yaşayan ailelere hizmet verebilecek yakınlıktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (0-3 yaş) ile Milli Eğitim Bakanlığı (3-6 yaş) bağlı olarak çalışmaktadır.

Dört katlı binadan oluşan okulumuz, deprem yönetmeliğine uygun olarak 2008 yılında yapılmıştır. Zemin katta bahçeye açılan 80 M2 kapalı oyun salonu ve önünde 300 M2 açık oyun bahçesi bulunmaktadır. Zemin kat oyun, spor ve gösteri faaliyetlerinin yapıldığı çok amaçlı salon olarak düzenlenmiştir. Salonumuzda gösteri provalarının yapıldığı bir sahne ve film gösterimi için çevresel ses düzeneği bulunmaktadır. Bahçemizin tamamı, çocuklarımızın güvenliği için standartlara uygun kauçuk malzemeyle kaplanmıştır.

Sınıflarımızın ve odalarımızın tamamı ve oyun salonumuz sürekli güneş ışığı alabilecek konumdadır. Ofis katı idari işlere ayrılmıştır.

Son yıllarda okul öncesi eğitiminde oldukça iyi interaktif yazılımlar geliştirilmiştir. Bu programlardan yararlanmak için sınıflarımızda büyük ekran bilgisayar donanımları ekledik. Artık öğrencilerimiz sadece kitaba bağlı olmayacaklar. Şekilleri, renkleri, sayıları, harfleri artık müzikle, eğlenceyle daha kolay öğrenecekler.

Okulumuzda standart olarak İngilizce, Satranç, Müzik, Drama ve Türkçe anadil gelişimi dersleri branş öğretmenleri tarafından yıl boyunca verilmektedir. Türkçe dil etkinlikleri, sınıf öğretmenleri tarafından yapılırken, anadil gelişimi derslerinde öğrencilerin dil gelişimi ölçülmektedir. Standart derslere ek olarak ahşap boyama, seramik, ahşap oymacılığı, yemek pişirme, beden eğitimi ve spor dersleri gibi aktiviteler velilerin isteğine göre dönemsel olarak gerçekleştirilir.

Standart eğitime ek olarak, okulumuzda ayrıca LEGO atölyesi, bale ve dans atölyesi ve resim atölyesi sınıfları bulunmaktadır. Velilerimizin talep etmeleri halinde, öğrencilerimiz bu atölyelere katılabilmektedirler.

Okulumuz M.E.B e bağlıdır. Öğrencilerimizin tamamı e-okul sistemine kayıt edilmektedir.

Okulumuz Ne Kadar Yakın?
Yakacık Merkez: 0.5 km , Uğur Mumcu: 2 km, Soğanlık: 2 km, Kartal Merkez: 6 km, Pendik Merkez: 3 km Cezaevi: 0.5 km, Kurfalı: 0.5 km, Aydos: 3.5 km, Hilal Konutları: 5 km, Kurtköy: 10 km

KAPAT