BİZ KİMİZ?

Biz Kimiz

Aydos Anaokulu olarak bizler Avrupa Birliğinin uygulamaya koyduğu ve köklerinin bizim kültürümüzde olduğuna inandığımız “Hayat Boyu Öğrenme” ilkesini benimsiyoruz. Bu ilkeyi kendi yaşamımızda uygulamaya ve çevremize de yaymaya çalışıyoruz. Çünkü bizim esas uğraşımız eğitim ve eğitimde, ülke olarak, önümüzde kat etmemiz gereken çok yol olduğunu düşünüyoruz.

Okul öncesi eğitim anlayışındaki değişimler, bizleri de değişime zorlamaktadır. Değişim bir lüks değil, gerekliliktir. Değişim gerekliliğini hissetmenin yolu iyi örnekleri izlemektir. Bu sebeple kurucumuz ve okul müdürümüz Sultan Kocabaş dil öğretimi, okul donanımı, eğitim metotları hakkında bilgi almak ve yerinde gözlem yapmak üzere Danimarka, Almanya ve Hollanda’da okul öncesi kurumları bizzat ziyaret etmiştir.

Aydos Anaokulu aktivitelerini, programlarını ve donanımını uluslararası uzmanlardan oluşan danışma kurulu ile akademik kaygı güderek planlar. Bu yönüyle bölgemize farklılık ve zenginlik kazandırmaktadır. Eğitim gönüllüsü tecrübeli idareci ve öğretmenleriyle İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan bölgemizin eğitim ve kültür gelişimine katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.

Aydos Anaokulu 3-6 yaş grubu için okul öncesi kurum (anaokulu) olarak hizmet vermektedir. Lütfen okulumuzu ziyaret edin ve fikirlerinizi bizimle paylaşın. Bundan mutluluk duyarız.

Sultan Çetin KOCABAŞ, Fen Bilgisi Öğretmeni, Kurucu Müdür

KAPAT